Seniorzy: wymęczone zwycięstwo które daje lidera!

W niedzielę (23.04 br.) nasza drużyna gościła u siebie ekipę Orlika Kokorzyn. Nikt nie był w stanie przewidzieć wyniku meczu, ponieważ przyjezdni odebrali ostatnio punkty ustępującemu liderowi z Czacza.

Pierwsze minuty były bardzo nerwowe w wykonaniu obu drużyn. Wkradało się sporo błędów z celnością podań, czy przyjęciem piłki. Im dalej było końca pierwszej połowy, Dąb sprawiał wrażenie kontrolującego spotkanie, lecz nie mogącego zamienić swoich sytuacji na bramki. Orlik ograniczał się do szybkich kontr, które powinny kończyć się bramkami, jednak bardzo dobrze spisywał się bramkarz gospodarzy. W pierwszej odsłonie wynik nie uległ zmianie.

Druga część spotkania była wręcz analogiczna do pierwszej. Dąb atakował - Orlik się bronił. Po upływie czasu, trener Marek Kubala zaczął dokonywać rotacji w składzie, ponieważ zwycięstwo w tym meczu było obowiązkiem. Po długich i bezowocnych szturmach na bramkę gości, coś musiało trafić do siatki. Po jednej z akcji Orlika, zawodnicy Dębu wyprowadzili zabójczą kontrę, w której mieli też liczebną przewagę. Adam Ziomek otrzymał prostopadłe podanie na "szesnastkę" i mocnym strzałem dał gospodarzom prowadzenie. Wynik - 1:0. Obraz meczu zmienił się diametralnie. Goście popełniali wiele błędów, i często gościli w polu karnym rywala. Po którymś strzale z dystansu, bramkarz gości "wypluł" piłkę przed siebie, a najprzytomniej zachował się Sławomir Pukacki, który wpakował piłkę do pustej bramki, i tym samym zamknął wynik spotkania.

Po tym zwycięstwie Dąb awansował na fotel lidera, mając 1 pkt. przewagi nad Gromem Czacz.